Archív: Červen 2007

Rally Bohemia 2007

24. 6. 2007 v 19.34

Těšil sem se snad rok a konečně to přišlo. Rally Bohemia 2007. Loni sem stihnul jenom pár zatáček a neměl vybrané správné místo na koukání, letos sem to chtěl udělat o trochu lépe. Málem sem se ale na celou rally vyprdnul, protože to vypadalo že se pořadatelům nepodaří zajistit skoro nic navíc oproti standardnímu Lancer cupu.

Tak přecijen

Nakonec jsem ale přecijen o víkendu 16.-17.6. dorazil domů a byl odhodlán na Bohemku vyrazit, protože se mi jezdila skoro pod okny. V sobotu jsem chtěl stihnout dojezd RZ 6/9 Sychrov na Malé Skále, na místo sem ale dorazil už dost pozdě a špička mi ujela. Kouknul jsem na pár aut u cíle v časovce a pak jsme s kamarádem vyšplhali o pár vracáků výše. Když jsme nakonec našli jedno pěkné místo, projelo modré Punto S1600 a pak ticho jako po pěšině… Bohužel Eyvind Brynildsen rozbil svoje Punto S2000, zatarasil trať a zkouška byla zrušena. Viděl jsem tak jenom pár aut a hlavně jsem přišel o premiéru S2000 u nás :-( Trochu zklamání, ale doufal sem že to Návarov a neděle vynahradí.

V sobotu večer jsem se ještě vydal na kole projet začátek RZ Návarov s cílem vybrat to správné místo na koukání, které jsem nakonec našel. Vřele můžu doporučit vracáky hnedka na začátku zkoušky a přilehlé louky, když si správně stoupnete tak můžete sledovat auto hodně dlouho a nudit se určitě nebudete. Vychutnali jsme si průjezd celého startovního pole, Kresta a Pech opravdu jiná liga, S1600 docela zajímavé (aspoň to zní jako závodní auto) a pak spousty borců s různými Feliciemi a Fabiemi. Některým to jde více, některým méně, zajímavý byl pohled také na jediné N1 auto na startu – Dacia Logan s Václavem Stejskalem za volantem. Bylo vidět že to je opravdu sériové bez sedaček a s klecí uvnitř, ale vzhledem k ceně by to mohlo být zajímavé pro mladé talenty.

Historické okénko

První průjezd Návarovem byl také poslední RZ pro historiky a ti byli určitě zpestřením rally. Sice jich už hodně nejelo, ale bylo na co koukat. Všechny nadchnul svým průjezdem Jan Kynčl se Škodou 130, když jako jediný prodriftoval první vracák a dál tu starou Škodovku hnal úplně ďábělským způsobem. Fotky bohužel nemám, zíral sem s otevřenou pusou :-) Dál se ukázalo třeba Audi Quattro, Lancia Delta nebo Renault 5 Biturbo, bohužel už nepřijela ani jedna starší Lancia… Teda, jedna dorazila…ale až po otevření trati mezi normálními auty. Nevím co s ní přesně bylo, možná převodovka, vypadalo to že má do kopce problém zařadit. V prvním vracáku zastavil a nemohl nastartovat, tak jsem měl aspoň příležitost vyfotit si ji zblízka.

Na druhý průjezd Návarovem jsem chtěl jít na start, ale těsně před ním mě bodrý pořadatel zastavil s tím že to nepůjde a on mě vlastně ani nemůže pustit na silnici k časovce. Nakonec sem zůstal v parku u této silnice, jezdci si tam zřídili improvizovanou servisní zónu a téměř každý zastavil, zkontroloval tlak v pneu, dolil vodu a… použil přilehlý keř :-) Tímto se omlouvám všem jezdcům které sem vyrušil při vykonávání potřeby :-)

Bohemka byla prostě dobrá, i když nejelo žádné WRC, S2000 Brynildsen rozbil těsně přede mnou a většina Lancií se porouchala kdo ví kde. Konečně sem ale našel pořádné místo na dívání a tak za rok jsem tam určitě znova.

A jako obvykle, fotky jsou v galerii .